Sport

IBRA KAO U NAJBOLJIM DANIMA: Hat-trickom srušio najbolju ekipu lige (VIDEO)

Published

on

Prije samo nekoliko dana novinar je upitao Zlatana Ibrahimovića vjeruje li i dalje da je najbolji igrač MLS-a, uprkos činjenici da u vodećoj ekipi lige igra Carlos Vela, koji je do sada postigao 19 golova i ubilježio 12 asistencija. Odgovor Zlatana bio je legendaran.

“Daleko sam najbolji.”

Sada je to i pokazao u direktnom obračunu protiv Vele, koji je postigao dva gola, ali je jedan stigao s 11 metara.

Poveli su gosti u 5. minuti nakon iskorištenog jedanaesterca Carlosa Vele. No samo nekoliko minuta kasnije Ibrahimović je majstorijom poravnao na 1:1. Najprije se “sombrerom” riješio dvojice braniča Los Angelesa, a potom je vanjskim dijelom kopačke, s ivice kaznenog prostora matirao golmana.

U 56. minuti je nadvisio svog čuvara i glavom prebacio golmana za vodstvo Galaxyja, da bi u 70. pogodio s 20-ak metara i to lijevom nogom! Zakucao je loptu u donji lijevi uugao iz velike udaljenosti i po treći put burno proslavio pogodak protiv najboljeg tima lige.

Poraz Los Angelesa ublažio je Vela u sedmoj minuti sudijske nadoknade.

“Ferrari je danas imao puno goriva”, rekao je Zlatan u intervjuu nakon pobjede.

“Ne mogu se prestati smijati koliko sam dobar. Napravili ste kobnu pogrešku i usporedili me s Velom,” kazao je bivši napadač Ajaxa, Juventusa. Barcelone, Milana, PSG-a i Manchester Uniteda.

Ekipa LA-a može utješiti što se nalazi na prvom mjestu Zapadne konferencije sa 46 bodova, devet više od Galaxyja.