Sport

OVO JE OKRUTNO: Amerikanke porazile ekupu Tajlanda 13:0!

Published

on

Utakmicom reprezentacija SAD-a i Tajlanda, u kojem su američke nogometašice slavile s 13:0 te tako postavile novi rekord svjetskih prvenstava po broju postignutih pogodaka na jednoj utakmici i ostvarile najuvjerljiviju pobjedu, kompletirano je prvo kolo Svjetskog prvenstva u Francuskoj.

Dosadašnji rekord držale su reprezentativke Njemačke koje su 2007. godine pobijedile Argentinu s 11:0.

U dvoboju grupe F za Tajlanđanke situacija nije bila loša nakon prvih 45 minuta jer su zaostajale samo za tri pogotka. No u drugom poluvremenu u dva su navrata imale razdoblja u kojima su popustile pred naletima Amerikanki i primile ukupno 10 pogodaka, što je također novi rekord po broju golova postignutih u jednom poluvremenu.

Od 50. do 56. minute lopta je četiri puta završila u mreži tajlandske reprezentacije, a od 74. do druge minute produžetaka mreža se tresla još šest puta.

Amerikanke su ludo slavie pobjedu, dok su nogometašice Tajlanda sve odreda plakale zbog debakla.